• Bilgi & Destek Hattı: 0(212) 327 04 03 ; 0(507) 480 72 72

Özel Ders
 

Öğrenci Koçluğu

Her çocuğun eğitim süresi boyunca nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmesi gereklidir. Her öğrenci farklı derslere yönelmeli ve de farklı aktivitelere katılmalıdır. Bir çocuğun derslerinde başarılı olabilmesi adına her alanda başarıyı sağlayabilmesi adına bir yardımcıya ihtiyacı vardır. Çünkü bu süreç bir çocuğun gelişimi için de oldukça önemlidir. Kendi tarzını anlayabilmesi ve de hayatta neler yapması gerektiğini kavrayabilmesi adına yapması gereken kendi yolunu çizmesidir. Kendi yolunu çizme süresinde de yapılması gereken mutlaka bir kişiden yardım almasıdır. Onu anlayan ve de öğrenci psikolojisini kavrayabilen bir yardımcı bulması gereklidir. Yoksa çocuğun gelişim süresi boyunca yanlış kararlar vermesi durumu ortaya çıkabilir.

 

Mutlaka eğitim süresi boyunca bir öğrenci koçu ile birlikte hareket etmelisiniz. Ancak bu şekilde yapılması gerekenleri görebilirsiniz. Bazen bir çocuk bir derste daha başarılı olduğu ve de sevdiği halde bunu kavrayamaz. Bazen de sadece sevdiği derse yönelir ve de diğer dersleri önemsemez. Ancak mutlaka böyle bir durumda çocuğun yanında olan yardımcı kişi onun yolunu çizmesi konusunda yapması gerekenleri ortaya çıkarabilir. Tüm bunlar çocuğun hem eğitim süresinin daha kolay geçmesi hem de aynı zamanda da bu süreçte kendi sevdiği hobilerini de bulması gereklidir. Hobilerinden uzaklaşan ve de sosyal çevreden tamamen koparak sadece derslerine yoğunlaşan bir çocuk için gerçekten de hayata karşı tutum yanlış olabilir.

 

Ancak eğitim koçu ile hareket ettiği zaman sosyal çevresine ayırması gereken zamanı bulabilir ve de aynı zamanda da derslerine ne kadar zaman ayırması gerektiğinin de farkında olabilir. Tüm bunlar her zaman çocuğun hayata bakış açısını belirleyen faktörlerdir. Bir çocuğun hayata bakış açısını görebilmesi ve de hayattan ne gibi beklentileri var tüm bunları inceleyebilmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Ona yol gösteren bir kişiyi bulması ve de aynı zamanda bu yolda ona yardımcı olabilecek bir kişinin varlığı çocuk için her zaman daha önemlidir ve de çocuğun hayatı için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Çocuğunu düşünen herkes bu konu hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır.

 

Bir eğitim koçu sadece çocuğunuzun dersleri ile ilgilenmez. Dersleri hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilir ve de aynı zamanda bu süreçte çocuğun nasıl ders çalışması konusunu listeleyebilir. Aynı zamanda da çocuğun kendisi için de yeterli zamanı ayırabilmesi adına ona belli hobiler kazandırabilir. Sosyal çevresinden soyutlanmadan başarıyı yakalayabilmesi konusunda oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Bu şekilde çocuğunuzun her alanda başarılı olabilmesi adına yapmanız gereken tek şey kesinlikle bu yolda doğru bir plan hazırlamak ve de bunu çocuğun uygulamasını sağlamaktır. Eğer siz de çocuğunuzun eğitimi ve de aynı zamanda psikolojik olarak da darbe almamasını istiyor iseniz; mutlaka bir eğitim koçu ile birlikte hareket etmelisiniz. 

Derslerimiz isterseniz evinizde isterseniz Beşiktaş'taki etüt merkezimizde verilmektedir. 
Telefon numaralarımız: 0507-480-72-72    0212-327-04-03

Ders Talep Formu

Bilgi! - Yıldız (*) ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Ad Soyad*

E-Posta*

Telefon*

Adres

Konu*

Mesaj*

Güvenlik Kodu ( Kodu Değiştir )*